721TQ-250B
Chassis Supermicro CSE-721TQ-250B Mini-ITX 250W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
721TQ-250B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 721TQ-250B
Warehouse product ID: 4767
Weight (gross): 7.71 kg
Size of the package (LxWxH): 41cm x 35cm x 32cm
UPC/EAN: 672042163762
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
1. Compact Mini-Tower: D 11" x W 8.27" x H 9.45"
2. Support wide range of Mini-ITX Motherboard, from ATOM to Core i7
3. 4 x 3.5" Hot-Swap SATA HDD and 2x internal 2.5" SATA HDD
4. One low profile expansion slot
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-721TQ-250B
Basic informations
U size Mini-ITX
Expansion slots # 1
Motherboard formats support Mini-ITX
Motherboard sizes support 6.75" x 6.75"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 250 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes