512L-260B
Chassis Supermicro CSE-512L-260B 1U 260W 2xHDD SATA
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
512L-260B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 512L-260B
Warehouse product ID: 1695
Weight (gross): 6.50 kg
Size of the package (LxWxH): 58cm x 50cm x 18cm
UPC/EAN: 672042663118
HS: 8473 30 20 00
ECCN: ear99
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Kluczowe cechy / Key features :
1. 14 Mini 1U chassis - supports maximum motherboard sizes: ATX 12" x 9.6"
2. 2 x 3.5" fixed drive bay
3. SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 1U 260W Multi-output power supply
5. 1 full-height & half-length expansion slot(s) (Riser Card Required)
6. 1 x 10cm blower
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-512L-260B
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 1
Motherboard formats support ATX
Motherboard sizes support 12" x 9.6"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 260 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap No
Max. drives # 2
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes