512L-200B
Chassis Supermicro CSE-512L-200B 1U 200W 2xHDD SATA
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
512L-200B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 512L-200B
Warehouse product ID: 1693
Weight (gross): 5.00 kg
Size of the package (LxWxH): 56cm x 51cm x 16cm
UPC/EAN: 672042044962
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Kluczowe cechy / Key Features:
1. 200W Power Supply
2. 2x 3.5" Internal Drive Bays
3. 1x 10cm Blower Fan
4. 1x I/O Expansion Slot
5. Power Switch, Reset, and 5x LED Indicators
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-512L-200B
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 1
Motherboard formats support ATX, uATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6", 12" x 9.6"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 200 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap No
Max. drives # 2
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes