213A-R900UB
Chassis Supermicro CSE-213A-R900UB 2U 900W Redundant Hot-Swap 16xHDD SATA/SAS
213A-R900UB
Manufacturer: Supermicro
Part number: 213A-R900UB
Warehouse product ID: 1625
UPC/EAN: 672042031344
1.2U chassis supports for maximum motherboard sizes - SMC Proprietary UIO motherboards
2.16 x 2.5" hot-swap SAS2/SATA drive bay, 1 x 5.25" drive bay
3.16-port 2U SAS 6Gbps direct-attached backplane, support up to 16x 2.5-inch SAS2/SATA3 HDD/SSD
4.1U 900W hot swap redundant power supply.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-213A-R900UB
Expansion slots # 7
Motherboard formats support Proprietary
Motherboard sizes support 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 900 W
Hot-Swap Yes
Max. drives # 16
3,5" drives support No
2,5" drives support Yes