213A-R740WB
Chassis Supermicro CSE-213A-R740WB 2U 740W Redundant Hot-Swap 16xHDD SATA/SAS
213A-R740WB
Manufacturer: Supermicro
Part number: 213A-R740WB
Warehouse product ID: 1623
Weight (gross): 22.70 kg
Size of the package (LxWxH): 97cm x 68cm x 27cm
UPC/EAN: 672042103386
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis supports for maximum motherboard sizes - SMC Proprietary WIO , 13.68" x 13" motherboards
2. 16 x 2.5" hot-swap SAS/SATA drive bay w/ full SES-II support on SAS motherboards, 1 x 5.25" drive bay
3. 16-port 2U SAS 6Gbps direct-attached backplane, support up to 16x 2.5-inch SAS2/SATA3 HDD/SSD
4. 1U 740W Redundant Platinum Power Supply W/PMbus
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-213A-R740WB
Expansion slots # 7
Motherboard formats support E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 740 W
Hot-Swap Yes
Max. drives # 16
3,5" drives support No
2,5" drives support Yes