116BAC10-R860W
Chassis Supermicro CSE-116BAC10-R860W 1U 860W Redundant Hot-Swap 10xHDD SATA/SAS
Supermicro
116BAC10-R860W
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 116BAC10-R860W
Warehouse product ID: 1187445
HS: 8473 30 20 00
ECCN: ear99
Availability*: PL: NoneNL: 61 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Optimized for X13 WIO (W series) motherboards, support MB size up to 12.3" x 13.4"
2. 10 x 2.5" hot-swap SAS3/SATA drive bay
4. 1U Redundant 860W Single Output Power Supply Platinum level, 54.5mm width
5. 2 full height expansion slot(s) , 1 low-profile expansion slot(s)
6. 4 x 40x56mm counter-rotation PWM fan(s)
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-116BAC10-R860W
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 3
Motherboard formats support Proprietary WIO
Motherboard sizes support 12.3" x 13.4"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 860 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 10
3,5" drives support No
2,5" drives support Yes