1019D-16C-RAN13TP+
Server Supermicro SYS-1019D-16C-RAN13TP+ SuperServer • CSE-515M-R804 • X11SDW-16C-TP13F+ • 1U IPMI
Manufacturer: Supermicro
Part number: 1019D-16C-RAN13TP+
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Intel® Xeon® D-2183IT Processor, 16-Core, 32 Threads, 2.2 GHz, 100W
2. Up to 512GB ECC LRDIMM, up to 256GB reg. ECC RDIMM, DDR4-2400Mz; in 4 DIMM slots
3. 2 PCI-E 3.0 x16 (FHFL) slots
4. 2 Internal 2.5" SSD bays
7. 2 USB 3.0, 1 VGA, 1 COM via RJ45
8. 800W Redundant Power Supplies Platinum Level (94%+)
| SKU | SYS-1019D-16C-RAN13TP+ | ||||||||||
| Motherboard sizes support | 12" x 13" | ||||||||||
| Power Supply | |||||||||||
| Redundant power supply | Yes | ||||||||||
| Power supply power | 800 W | ||||||||||
| Max. drives # | 2 | ||||||||||
| 3,5" drives support | No | ||||||||||
| 2,5" drives support | Yes | ||||||||||