847BE1C12-R1K68LPB4
Obudowa Supermicro CSE-847BE1C12-R1K68LPB4 4U 1600W Hot-Swap 36xHDD SATA/SAS
Producent: Supermicro
Numer części: 847BE1C12-R1K68LPB4
Zaloguj się aby dodać opinię.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 36x (24 front + 12 rear) 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bays supporting SAS3/2 or SATA3 HDDs with 12Gbps throughput
2. Optional rear 2.5" removable HDD
3. Redundant 1600W Titanium Level (1+1) power supplies with PMBus
5. E1C12: Single SAS3 (12Gbps) expander plus 12 x NVMe backplane(Front:8/ Rear:4)
6. Mini SAS HD (SFF 8643) connectivity on backplane
7. Palletized packaging for easy shipping and handling
|---|---|
| SKU | CSE-847BE1C12-R1K68LPB4 |
| Podstawowe informacje | |
| Rozmiar U | 4U |
| Gniazda rozszerzeń # | 7 |
| Obsługiwane formaty płyt głównych | Proprietary |
| Obsługiwane rozmiary płyt głównych | 9.6" x 9.6", 12" x 10", 13.68" x 13" |
| Zasilacz | |
| Zasilanie redundantne | Nie |
| Moc zasilacza | 1600 W |
| Typ zasilacza | AC |
| Dyski | |
| Hot-Swap | Tak |
| Maks. liczba dysków # | 36 |
| Obsługa dysków 3,5" | Tak |
| Obsługa dysków 2,5" | Nie |