113TQ-R500WB
Obudowa Supermicro CSE-113TQ-R500WB 1U 500W Redundant Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Producent: Supermicro
Numer części: 113TQ-R500WB
ID produktu w magazynie: 184050
Waga (brutto): 16.80 kg
Wymiary opakowania (DxSxW): 86cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042122646
Zaloguj się aby dodać opinię.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Form Factor, SC113TQ 1U rackmount chassis, Dimensions (H x W x D): 1.7" (43mm) x 17.2" (437mm) x 23.5" (597mm)
Support max motherboard size: eATX compliant, 12" x 13, optimized for UIO motherboard.
Supermicro MCP-290-00043-0V 1U mounting rail kit included
2. Processor Support, Motherboards with Intel® and AMD dual/single processor
3. Expansion Slot, Two full-height expansion slots, One low-profile expansion slot
4. Storage Drive Bay, Eight 2.5" drive bays with HDD hot-swap tray,Enterprise SAS/SATA HDD recommended
Supermicro BPN-SAS-113TQ 1U SAS/SATA backplane
5. Peripheral Drive Bay, One 5.25" media drive bay for optical drive, Supermicro slim SATA DVD-ROM drive included
|---|---|
| SKU | CSE-113TQ-R500WB |
| Podstawowe informacje | |
| Rozmiar U | 1U |
| Gniazda rozszerzeń # | 2 |
| Obsługiwane formaty płyt głównych | E-ATX |
| Obsługiwane rozmiary płyt głównych | 12" x 13" |
| Zasilacz | |
| Zasilanie redundantne | Tak |
| Moc zasilacza | 500 W |
| Typ zasilacza | AC |
| Dyski | |
| Hot-Swap | Tak |
| Maks. liczba dysków # | 8 |
| Obsługa dysków 3,5" | Nie |
| Obsługa dysków 2,5" | Tak |