216BE1C-R920WB
Obudowa Supermicro CSE-216BE1C-R920WB 2U 920W Redundant Hot-Swap 24xHDD SATA/SAS
Producent: Supermicro
Numer części: 216BE1C-R920WB
ID produktu w magazynie: 4289
Waga (brutto): 27.22 kg
Wymiary opakowania (DxSxW): 96cm x 66cm x 26cm
UPC/EAN: 672042148097
Zaloguj się aby dodać opinię.
1.2U chassis support for SMC Proprietary WIO motherboards max. motherboard size - 12" x 13", 13" x 13.68". Support up to 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
2.24 x 2.5" hot-swap SAS/SATA drive bay, optional 2 x 2.5" hot-swap drive bay
3.24-port 2U SAS3 12Gbps single-expander backplane, support up to 24x 2.5-inch SAS3/SATA3 HDD/SSD
4.1U 920W Redundant Platinum Super Quiet power supply W/PMbus
5.WIO Slots (4x Full-height, Half-length + 3x Low-profile)
6.3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
|---|---|
| SKU | CSE-216BE1C-R920WB |
| Podstawowe informacje | |
| Rozmiar U | 2U |
| Gniazda rozszerzeń # | 7 |
| Obsługiwane formaty płyt głównych | Proprietary |
| Obsługiwane rozmiary płyt głównych | 12" x 13", 13.68" x 13" |
| Zasilacz | |
| Zasilanie redundantne | Tak |
| Moc zasilacza | 920 W |
| Typ zasilacza | AC |
| Dyski | |
| Hot-Swap | Tak |
| Maks. liczba dysków # | 24 |
| Obsługa dysków 3,5" | Nie |
| Obsługa dysków 2,5" | Tak |